המוצרים באתר בהמלצת יועצת שינה

המוצרים באתר בהמלצת יועצת שינה

יועצת שינה בהתאמה הורית - שי גראוב

חמישה כללים חשובים להרדמת התינוק

חמישה כללים חשובים להרדמת התינוק

5 כללים חשובים להרדמת התינוק - שי גראוב

שינה רגועה ונינוחה היא אחד הצרכים החשובים והבסיסיים אצל כולנו, ואצל תינוקות בפרט.

כאשר התינוק נרדם באופן נעים ורגוע וישן טוב, במהלך שעות הערות שלו הוא רגוע ונינוח יותר, והדבר מאפשר לגופו לגדול ולהתפתח בצורה טובה. הטיפים כאן הם למעשה כללים חשובים הנוגעים לאיך להרדים את התינוק, שברגע שמתחילים להקפיד עליהם, נוצרת אווירה רגועה ומאוזנת יותר המאפשרת התפתחות בריאה בכל המובנים.

 

  1. שמרו על חמימות וקרבה פיסית

בחודשים הראשונים לחייו, התינוק זקוק לקרבה פיסית, לחום למגע, להיות כמה שיותר צמוד לגופה של האם. לאחר שיצא מהרחם, בו היה עטוף ומוגן כל העת, תהליך ההסתגלות שלו לעולם צריך להיות כמה שיותר עדין והדרגתי ובליווי צמוד של האם. הוא רוצה להרגיש את חום גופה, את ריחה ונשימותיה ולהיות איתה כמה שיותר. נשיאה במנשא בד טבעי היא מומלצת ביותר וכמובן שגם הנקה במידת האפשר. פעולת העירסול וההנקה מסייעת גם לטיפול בגזים אצל תינוקות.

 

  1. צרו הפרדה ברורה בין יום ללילה

חשוב ליצור אווירה שונה בין היום ללילה. אווירה פעילה, שמחה ומוארת במהלך היום, וכאשר יורד הערב מומלץ לעמעם אורות, ליצור אווירה שקטה עד לכניסה מלאה אל תוך הלילה השקט. לפני השינה מומלץ ליצור טקס ברור של כניסה לשינה, הכולל רחצה מרגיעה באמבטיה וכמה מילות הסבר על כך שבקרוב נלך לישון.

 

  1. שוחחו עם תינוקכם

תינוקות הם יצורים רגישים להפליא, הצמאים לקשר ממש מהרגע הראשון בו הם מתחילים ללמוד את העולם. שוחחו עם התינוק שלכם בצורה כמה שיותר בוגרת, ברורה, בגובה העיניים והסבירו לו את החוויות שאתם חווים יחד לאורך היום. השתדלו להקשיב לו, גם הוא משוחח עמכם כל העת ומאותת לכם מה הוא מרגיש. ברגע שתשתדלו להקשיב ולשוחח עמו תגלו שמתפתח ביניכם קשר מאוד מיוחד ובוגר שאותו תוכלו להמשיך ולפתח הלאה ככל שיתבגר.

  1. עטפו בשמיכת עיטוף

בחודשים הראשונים לחייו, התינוק זקוק לתחושת ההגנה והביטחון שמייצר העיטוף. כאמור, כאשר אתם יכולים מאוד מומלץ לשאת אותו במנשא המספק את אותה תחושה של הצמדות ועיטוף הקרובות לגוף ההורה. וכאשר התינוק שוכב במיטתו, ספקו לו את תחושת ההגנה והביטחון באמצעות בשמיכת עיטוף. השמיכה תיתן לו את החום והעיטוף וגם תמנע את ההתעוררות בבהלה – המוכרת כרפלקס מורו.

 

  1. זהו את סימני העייפות של התינוק

כאשר ההורים קשובים אל התינוק ומזהים את סימני העייפות שלו, הם יכולים להרדים אותו מיד כשהוא עייף ולפני שמתחילה עייפות קיצונית המקשה על תהליך ההירדמות. זהו את חלונות השינה של התינוק והרדימו אותו בזמן שהוא צריך לשמירה על אורח חיים נכון עם תינוקכם, המביא להירדמות טבעית וקלה.

 

מזמינה אתכם להיעזר בטיפים שנתתי כאן ולספר לי איך הולך, וכמובן, אתם מוזמנים ליצור עמי קשר אם נתקלתם בקושי אחר סביב השינה.

מאחלת לכם לילה טוב ושקט

שי

WhatsApp chat