המוצרים באתר בהמלצת יועצת שינה

המוצרים באתר בהמלצת יועצת שינה

יועצת שינה בהתאמה הורית - שי גראוב

סימני עייפות אצל תינוקות – חשובים או לא?

סימני עייפות אצל תינוקות – חשובים או לא?

ערסל לתינוק - סימני עייפות אצל תינוקות - שי גראוב

סימני העייפות של תינוקות

תינוקות קטנים שאינם מדברים עדיין מחפשים דרכים שונות לתקשר איתנו ומנסים להסביר לנו מה הם צריכים באותו הרגע.

צורת הביטוי יכולה להיות בצורת בכי, קולות שונים, תנועות גוף מרובות או גם להיפך- תנועות גוף ירודות…

אחד הסימנים החשובים שכדאי לזהות אצל תינוקות כדי לענות על צריכיהם, הם סימני העייפות המוקדמים, שדרכם התינוק מנסה להגיד לנו

"אני מתחיל להיות עייף, בבקשה תרדימו אותי".

הימנעו מעייפות יתר

כדי למנוע מהתינוק להיכנס לעייפות יתר, לימדו את סימני העייפות המיוחדים לתינוקכם, ותתחילו הרדמה מיד כאשר מראה לכם שהוא בשל לשינה,

ועוד לפני שנכנס לעייפות יתר. ברגע שתינוק נכנס למצב של עייפות יתר, ההרדמה תיהיה מאתגרת יותר והשינה שלו ככל הנראה תיהיה קצרה יותר ופחות איכותית.

סימני עייפות הם אוניברסליים, אך נסו להתבונן על תינוקכם למשך מספר ימים ברצף ולנסות להבין מה הוא מנסה לסמן לכם, יכול להיות שלתינוק שלכם יש סימן מיוחד שכדאי להיות מודעים אליו, וכשהוא מסמן לכם את הסימן הזה- הוא מנסה לומר לכם שהוא בשל לשינה.

אז מהם סימני עייפות מוקדמים אצל תינוקות קטנים?

כל איזור העיניים והגבות יתחיל להיות ורדרד, התינוק ייראה באי שקט או חוסר נוחות, גירויים לא יעניינו אותו – אפילו יזיז את הראש או יתחיל לקטר, בהייה בחלל גם כשיש מולו פרטים זזים – לא ייראה עניין בהם, המבט שלו יתחיל להיות מזוגג, קצב הפעילות יירד, ידרוש הרבה להיות על הידיים, גם כאשר תנסו להרגיע על הידיים יכול להיות שיקמר את הגב או לא יצליח להירגע, נגיעות באוזניים או בפנים באופן כללי, יחפש איפה "להתחפר" עם הפנים – אולי ייצמד למגן הראש \ נחשוש או ינסה להצמיד את הטטרא לפנים…

ואם לא זיהיתם את הסימנים המוקדמים, יתחילו סימנים מאוחרים…

סימני עייפות מאוחרים הם כבר סימן לתחילת עייפות יתר. מיד שאתם מזהים את הסימנים האלו, התחילו הרדמה מיידית ואל תחכו לבכי שיהיה יותר קשה לעצור:

פיהוקים, שפשוף עיניים, בכי שהתחיל כקיטור ומתגבר במהירות ומצד שני- עירנות יתר- כשהוא נראה עירני באופן חשוד או פתאומי, לא רגיל. בעצם "לא נראה עייף" אבל בפועל- כבר בעייפות יתר.

הסתכלו גם על התינוק וגם על השעון

כדי לדעת שאתם כמעט מבינים את התינוק שלכם, היו קשובים לסימני העייפות שלו ובנוסף היו מודעים לחלונות השינה המתאימים לגילו.

השילוב של שני העזרים האלו, יובילו אתכם להבנה כמעט בטוחה של האם התינוק שלכם עייף או לא.

 

מזמינה אתכם להיעזר בטיפים שנתתי כאן ולספר לי איך הולך, וכמובן, אתם מוזמנים ליצור עמי קשר אם נתקלתם בקושי אחר סביב השינה.

מאחלת לכם לילה טוב ושקט

שי

 

WhatsApp chat